Straipsniai

Šiluma letenėlėms 2017: Lietuvos moksleiviai praėjusiais metais pasiuvo 377 guoliukus šalies beglobiams keturkojams

„Šiluma letenėlėms” – tai viena iš mūsų paramos fondo savanorių organizuojamų akcijų, kurios metu moksleiviai siuva minkšus guoliukus beglobiams gyvūnams gyvenantiems Lietuvos prieglaudose. Šios akcijos tikslas yra ne tik paremti Lietuvos prieglaudas, bet ir šviesti moksleivius apie dabartinę beglobių gyvūnų situaciją mūsų šalyje. Pagaminę guoliukus, moksleiviai juos patys veža į pasirinktą prieglaudą. Tokiu būdu jie pamato, kokia yra realybė ir kiek daug beglobių gyvūnų gyvena prieglaudose. Mes labai tikimės, kad akcija „Šiluma letenėlėms” moko vaikus elgtis empatiškai, rūpintis nuskriaustais, o svarbiausia būti atsakingiems auginant gyvūną. Mes siekiame parodyti, kad kiekvienas gyvūnas yra atskira siela, o žmogaus šiluma jiems yra brangiau už visą kitą. Guoliukai yra gaminami iš senų nebedėvimų megztinių, kurie yra prikeliami antram gyvenimui su kilniu tikslu. Mes tikime, kad guoliukas, pagamintas iš žmogaus megztinio, perduoda jo šilumą, meilę ir rūpestį beglobiams keturkojams.

 

Taigi, norime su visais pasidžiaugti 2017 metų akcijos rezultatais, kurie viršyjo visus mūsų lūkesčius. Per šiuos metus prie šios akcijos prisidėjo net 12 mokyklų visoje Lietuvoje, kurių moksleiviai pagamino net 377 guoliukus ir taip paremė įvairias Lietuvos prieglaudas. Labai džiaugiamės pasiekę moksleivių širdis ir jiems parodę, kad žmogaus šiluma gyvūnams reiškia pilnavertį gyvenimą.

 

Akcija „Šiluma letenėlėms“ suteikia galimybę vaikams mokyklose labai paprastai pasiūti guoliuką pagal pateiktą mokomąjį vaizdo įrašą. Pagrindiniai dalykai, kurių reikia kokybiškam guoliukui yra SENAS MEGZTINIS, bet koks KAMŠALAS, siūlai ir adata. Juk kiekvienas žmogus namuose turi susidėvėjusių ir nereikalingų megztinių, o ir seną, svečiams atidėtą pagalvę paaukoti nėra gaila. Argi nėra gera prikelti seną ir nereikalingą drabužį antram gyvenimui ir taip suteikti šilumą tam, kuriam jos labai trūksta?

 

Dar kartą tariame ačiū prie akcijos prisidėjusioms visoms bendruomenėms, mokytojams ir moksleiviams ir tikimės, kad šiais, 2018 metais, mes ir toliau drauge tęsime šią akciją bei dovanosime gyvūnams savo šilumą.

 

Asmeniškai dėkojame šioms mokykloms:

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija – 25 guoliai;
Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija – 21 guolis;
Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla – 17 guolių;
Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija – 15 guolių;
Klaipėdos technologijų mokymo centras – 15 guolių;
Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija – 11 guolių;
Klaipėdos Vydūno gimnazija – 11 guolių;
Matuzų pagrindinė mokykla – 33 guoliai;
Radviliškio raj. Alsniupių pagrindinė mokykla – 51 guolis;
Panevėžio „Ąžuolo” gimnazija – 100 guolių;
Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla – 49 guoliai;
Kauno raj. Lapių pagrindinė mokykla – 29 guoliai.