Straipsniai

Startavo akcija “Šiluma letenėlėms”: Klaipėdos “Verdenės” progminzijos moksleiviai pasiuvo 21 guoliuką

Mūsų galvose nuolatos sukasi mintys, kaip galėtumėm padėti beglobiams gyvūnams ir prieglaudoms, kuriose jie gyvena. Taigi, inicijavome akciją pavadinimu „Šiluma letenėlėms“. Šios akcijos tikslas – įtraukti kuo didesnį Klaipėdos (o gal net ir kitų miestų) mokyklų skaičių ir vaikų pagalba pasiūti kuo daugiau guoliukų gyvūnams gyvenantiems prieglaudose. Kaip yra žinoma, guoliai prieglaudose labai greitai susidėvi, todėl juos reikia dažnai keisti, o naujų guolių pirkimas prieglaudoms yra tikra prabanga. Guolius aukoja tik vienas ar kitas geradarys. Taigi, gyvūnai prieglaudose dažniausiai miega ant pledų, kurie tikrai nėra patys minkščiausi, šilčiausi ir patogiausi guoliai.

KLAIPĖDOS „VERDENĖS“ PROGIMNAZIJOS MOKSLEIVIAI PASIUVO 21 GUOLIUKĄ VOS PER PORĄ VALANDŲ
Kovo 24 dieną mūsų fondo atstovai buvo pakviesti į „Verdenės“ mokyklos moksleivių susibūrimą, kurio metu jie įvykdė mūsų pasiūlytą akciją. Visą savaitę moksleiviai nešė į mokyklą nereikalingus megztinius, pagalves ir pledus. Į guoliukų siuvimo susibūrimą susirinko per 40 moksleivių, kurie vos per dvi valandas pasiuvo net 21 guolį. Kadangi mes siūlėme siūti guoliukus per darbų pamokas, atvykę tikrai nesitikėjome, kad mokykla tam skirs net atskirą laiką! Vaikai pareiškė tikrai didelį susidomėjimą suteikti pagalbą ir šilumą nuskriaustiems gyvūnams, suprato, kad skirdami vos pora valandų, gali padovanoti šilumą bent vienam gyvūnėliui. Taigi, pamanėme, kad būtų šaunu ir toliau tęsti šią akciją bei kalbinti kitas Klaipėdos mokyklas prisidėti.

PRINCIPINĖ KOVA TARP MOKYKLŲ SU GRAŽIU TIKSLU. NUGALĖTOJAI VISI
Po įgyvendintos akcijos pirmojoje mokykloje, mes paskelbėme konkursą tarp kitų mokyklų ir norime išsiaiškinti – na tai kuri Klaipėdos, o gal net kito miesto mokykla gali pasiūti daugiau guoliukų? Manote, kad galite pasiūti daugiau negu 21? Valio! Manote, kad per aukšta kartelė? Vis tiek bandykite! Šioje akcijoje nugalėtojai visi. Niekur kitur nelaimėsite to gero jausmo, kuomet suteiki pagalbos, kuriam labiausiai to reikia. Susisiekite su mumis ir mes tikrai Jums padėsime tai įgyvendinti.

KAIP JŪSŲ BENDRUOMENĖ GALI PRISIDĖTI PRIE ŠIOS AKCIJOS
Akcija „Šiluma letenėlėms“ suteikia galimybę vaikams mokyklose labai paprastai pasiūti guoliuką pagal pateiktą mokomąjį vaizdo įrašą. Manote, kad medžiagos kainuoja? Mes drąsiai galime teigti, kad medžiagos nieko nekainuoja! Pagrindiniai dalykai, kurių reikia kokybiškam guoliukui yra MEGZTINIS, bet koks KAMŠALAS, siūlai ir adata. Juk kiekvienas žmogus namuose turi susidėvėjusių ir nereikalingų megztinių, o ir seną, svečiams atidėtą pagalvę paaukoti nėra gaila. Argi negera prikelti seną ir nereikalingą drabužį antram gyvenimui ir taip suteikti šilumą tam, kuriam jos labai trūksta? Šią akciją galite įgyvendinti tiek per darbų pamokas, tiek paskyrus atskirą laiką po pamokų (kaip tai padarė „Verdenės“ mokykla), kadangi pasiūti vieną guoliuką vienas vaikas užtrunka nuo 1 iki 2 valandų. Prisegu mokomąją vaizdo medžiagą, kuri parodo, kaip mes siuvame guoliukus. Taip pat, prisegame akimirkas iš Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos suorganizuoto guoliukų siuvimo susibūrimo. Jūsų pageidavimu, mes galime atvažiuoti į mokyklą ir padėti įgyvendinti akciją, kaip padėjome ir „Verdenės“ mokyklai. Labai lauksime Jūsų atsakymo ir tikimės, kad Jūsų bendruomenė taps šios gražios akcijos dalimi!