Straipsniai

Patarimai, kaip pačiam suorganizuoti maisto rinkimo akciją savo mieste

22308806_1834943293503092_7832998131143391369_n-2-e1510783384521

Daugeliui besidomintiems labdaros ir paramos fondo „Lietuva – Gyvūnams” veikla yra žinoma, kad savanoriai organizuoja maisto rinkimo akcijas ir taip padeda Lietuvos gyvūnu prieglaudoms pamaitinti beglobius keturkojus. Kaip bebūtų gaila, dėl laiko stokos savanoriai tokių akcijų negali vykdyti dažnai, nors noras – begalinis. Todėl kviečiame visus kristi po „Lietuva – Gyvūnams” sparneliu, tapti mūsų savanoriais ir suorganizuoti tokią akciją savo mieste.

Pagrindiniai žingsniai, kad maisto rinkimo akcija būtų įvykdyta bei pasisekusi:

1. Pirmiausia ir svarbiausia – rasti prekybos centrą, kuriame vykdysite akcija. Yra labai svarbu iš anksto strategiškai teisingai pasirinkti vietą ir apgalvoti, kokie žmonės ten renkasi. Kuomet išsirenkate prekybos centrą, tikslią akcijos vietą jame bei datą, yra būtina viską suderinti su prekybos centro administracija. Kitu atveju būsite išvaryti iš patalpų. Šis žingsnis yra labai atsakingas ir būtinas.

2. Akcijos reklama bei viešinimas. Kuomet jau turite leidimą organizuoti akciją, žinote tikslią vietą, datą ir laiką, metas reklamai. Jeigu jūsų biudžetas yra labai mažas arba jo išvis nėra – tai ne bėda, nes socialiniai tinklai yra nemokami, o tai geriausia šių laikų reklama. Profesionalios reklamos tikrai nereikia, naudokite „Facebook” ir „Instagram” platformas. Esant norui ar reikalui griebkitės spausdintos reklamos. Nėra būtina reklamą spausdinti profesionalioje spaustuvėje – raskite kūrybišką savanorį ir pieškite, rašykite patys. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad spausdinta reklama turi didesnę galią mažose bendruomenėse negu didelėse.

3. Komandos būrimas. Kadangi vieta jau žinoma, data bei laikas taip pat – metas burti komandą. Jeigu jums trūksta savanorių, tuomet siūlome į maisto rinkimo akcijos reklamą įterpti ir skiltį, kad ieškote savanorių. Kvieskite draugus, šeima, gimines. Kas liečia tiek akcijos reklamą, tiek savanorių būrimą, mes mielai pasidalinsime jūsų skelbimais savo „Facebook” puslapyje ir padėsime jums rasti tiek komandą, tiek aukojančių žmonių.

4. Skrajučių gamyba. Yra svarbu akcijos metu turėti skrajutes, kadangi dažnai žmonės skuba ir neturi laiko pristabdyti bei išklausyti informacijos apie organizuojamą akciją. Dažnais atvejais skrajutės labai padeda pasiekti kiekvieno praeivio akis ir ausis. Praeinantis žmogus gavęs skrajutę visada bent akies krašteliu pasižiūrės, ką gavo i rankas. Jeigu jūsų kurta skrajutė bus įdomi ir traukianti akį, yra didelė tikimybė, kad informacija pasieks skaitantįjį ir jis paaukos maistelio beglobiams.

5. Vienoda apranga – rekomenduotina. Mūsų „Lietuva – Gyvūnams” komandos patirtis rodo, kad vienoda apranga atkreipia praeivių ir ypač mažų vaikų dėmesį, nes tuomet yra akivaizdu, kad iš tiesų vyksta kažkoks renginys, o taip yra pasiekiamas didesnis matomumas. Taip pat, vienoda apranga simbolizuoja bendrą tikslą.

6. Akcijos stendas prekybos centre. Yra labai svarbu susikurti estetišką ir pagrindinę jūsų tikslo mintį pasakantį stendą, kadangi akcijos metu visų praeivių užkalbinti nespėsite. Stende turi būti aiškiai matoma, kad jūs renkate maistą beglobiams keturkojams gyvenantiems Lietuvos prieglaudose ir jis turi būti pastebimas iš pakankamai toli, kad praeiviai galėtų lengviau atkreipti į jus dėmesį bei sužinoti, ką jiems reikia daryti.

7. Talismanas ir pramogos praeinantiems vaikams. Mes labai rekomenduojame turėti savo savanorių komandos talismaną arba savanoriams apsirengti įdomiai bei žaismingai. Komandos talismanas arba įdomi apranga sukelia labai daug gerų emocijų, pritraukia žmonių, o ypač vaikų dėmesį bei skatina žmones būti dosnesniems. Taip pat, galite sugalvoti įvairių žaidimu ir pramogų. Nekurkite slogios nuotaikos apie beglobius gyvūnus. Atvirkščiai – džiaukitės akcija, nes gera daryti gerą.

8. Gėrimai, užkandžiai, smulkios dovanėles paaukojusiems. Šis žingsnis nėra būtinas, tačiau rekomenduojamas. Yra labai gražu pareikšti padėką už auką pasiūlant skubančiam žmogui atsigerti vandens ar suvalgyti pakeliui saldainį. Didelių bei brangių dovanų tikrai nereikia, tačiau, kad ir smulki padėka tik dar labiau pakylės paaukojusiojo širdį.

Visus, kurie susidomėjo šios akcijos rengimu, kviečiame susisiekti su mumis ir mūsų savanoriai padės jūsų akcijai tapti realybe. Kartu mes galime daugiau, o be jūsų nebūtų ir mūsų. Junkime jėgas ir kurkime gerovę beglobiams keturkojams drauge.