Straipsniai

Kviečiame prisidėti prie socialinės moksleivių akcijos “Šiluma letenėlėms”

18301327_1760909374239818_3433775322279247744_n-e1510758382545

Norime visas Lietuvos mokyklas ir kitas bendruomenes pakviesti prisidėti prie socialinės akcijos “Šiluma letenėlėms”. Šiame kvietime norime pristatyti labai šaunią akciją, kuri gimė dar tik praėjusį pavasarį. Kad galėtumėme išpildyti užsibrėžtus tikslus, mums reikia visų bendruomenių pagalbos!

 

Kas mes esame?

Mes esame Deimantės Guobytės labdaros ir paramos fondas „Lietuva – gyvūnams”. Mes remiame Lietuvos gyvūnų prieglaudas bei siekiame suteikti gerovę beglobiams gyvūnams visoje Lietuvoje. Mūsų vienas iš pagrindinių tikslų yra mažinti beglobių gyvūnų skaičių Lietuvoje ir pasirūpinti tais, kurie neturi šeimininkų bei nuolatinių namų.

Akcijos „Šiluma letenėlėms“ tikslas

Mūsų galvose nuolatos sukasi mintys, kaip galėtumėme padėti beglobiams gyvūnams ir prieglaudoms, kuriose jie gyvena. Taigi, inicijavome akciją pavadinimu „Šiluma letenėlėms“. Šios akcijos tikslas  – įtraukti kuo didesnį Lietuvos mokyklų skaičių ir vaikų pagalba pasiūti kuo daugiau guoliukų gyvūnams gyvenantiems prieglaudose. Kaip yra žinoma, guoliai prieglaudose labai greitai susidėvi, todėl juos reikia dažnai keisti, o naujų guolių pirkimas prieglaudoms yra tikra prabanga. Guolius aukoja tik vienas ar kitas geradarys. Taigi, gyvūnai prieglaudose dažniausiai miega ant pledų, kurie tikrai nėra patys minkščiausi, šilčiausi ir patogiausi guoliai.

Kaip pavyko pirmoji tokia akcija?

Pirmąją akciją organizavome 2017 pavasarį baigiantis mokslo metams. Prie šios akcijos prisidėjo 6 mokyklos iš Klaipėdos ir 1 mokykla iš Vilkaviškio. Šios akcijos metu dalyvavusios 7 mokyklos pagamino net 115 guoliukų, kurie buvo išdalinti gyvūnų prieglaudoms. “Šiluma letenėlėms” rekordininkė tapo Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė, kurie pasiuvo net 25 guoliukus. Visos dalyvavusios mokyklos teigė, kad prisijungimas prie šios socialinės akcijos suteikia itin geras emocijas bei padeda moksleiviams pažinti užuojautą ir rūpestį.

Akcija plečiasi ir aprėpia visą Lietuvą

Po įgyvendintos akcijos praėjusį pavasarį, mes nusprendėme ją pradėti vykdyti visoje šalyje. Mūsų komanda labai nori išsiaiškinti – na tai kuri Lietuvos mokykla/bendruomenė gali pasiūti daugiau negu pavasario akcijos rekordininkė? Jeigu tikite savo bendruomenės jėgomis, kviečiame jas išbandyti. Na, o jeigu manote, kad kartelė per aukšta, vis tiek bandykite! Šioje akcijoje nugalėtojai visi. Niekur kitur nelaimėsite to gero jausmo, kuomet suteiki pagalbos tam, kuriam labiausiai to reikia. Susisiekite su mumis ir mes tikrai Jums padėsime tai įgyvendinti.

Kaip jūsų bendruomenė gali prisidėti prie šios akcijos?

Akcija „Šiluma letenėlėms“ suteikia galimybę vaikams mokyklose labai paprastai pasiūti guoliuką pagal pateiktą mokomąjį vaizdo įrašą. Manote, kad medžiagos kainuoja? Mes drąsiai galime teigti, kad medžiagos nieko nekainuoja! Pagrindiniai dalykai, kurių reikia kokybiškam guoliukui yra SENAS MEGZTINIS, bet koks KAMŠALAS, siūlai ir adata. Juk kiekvienas žmogus namuose turi susidėvėjusių ir nereikalingų megztinių, o ir seną, svečiams atidėtą pagalvę paaukoti nėra gaila. Argi nėra gera prikelti seną ir nereikalingą drabužį antram gyvenimui ir taip suteikti šilumą tam, kuriam jos labai trūksta? Šią akciją galite įgyvendinti tiek per darbų pamokas, tiek paskyrus atskirą laiką po pamokų, kadangi pasiūti vieną guoliuką vienas vaikas užtrunka nuo 1 iki 2 valandų. Pasiuvus guoliukus, labai Jūsų prašome mus informuoti apie tai, kaip Jums sekėsi, kiek guolių pasiuvote bei kokiai prieglaudai paaukojote savo pagamintas dovanas. Norime fiksuoti kiekvieną gerą darbą tam, kad jais užkrėstumėme ir kitas Lietuvos mokyklas.

Apačioje žiūrėkite mokomąją vaizdo medžiagą, kuri parodo, kaip mes siuvame guoliukus. Taip pat, kviečiame žiūrėti nuotraukų galeriją iš pavasario akcijos. Labai lauksime Jūsų laiškų su klausimais ir tikimės, kad Jūsų bendruomenė taps šios gražios akcijos dalimi!