Straipsniai

Kodėl gyvūnas iš prieglaudos geriau negu pirktas?

Dažnai žmonės prieš įsigydami augintini taupo ir ieško pigesnio varianto, kuris neištuštins jų kišenės. Taupūs žmonės dažniausiai galvoja apie vienokios arba kitokios veislės gyvūną, bet jo legalus įsigijimas jiems yra per brangus. Žinoma, visada yra smagu, kada namuose bėgioja gražus, jaunas ir dar nerangus gyvūnėlis. Tokie žmonės dažnai net nepagalvoja apie prieglaudose gyvenančius šunis ir kates, o paklausus jų, kodėl jie neėmė gyvūno iš prieglaudos, klausimą lydi nuvalkioti pasiteisinimai apie amžių, veislę, charakterį ir ligas. Taigi, siekdami nors truputį pakeisti jūsų požiūrį į prieglaudose gyvenančius gyvūnus, norime jums papasakoti, kodėl gyvūnas iš prieglaudos yra geriau negu pirktas „veislinis“, bet be dokumentų ir pigiau.

Visų pirma tai nelegalu! Legalus veislinių naminių gyvūnų veisimas yra labai brangus ir reikalaujantis daug darbo. Dažnai veislinių gyvūnų veisėjai investuoja daug pinigų ir pastangų į gyvūno veislės puoselėjimą bei jo priežiūra. Kilmingas šuo yra labai brangus, nes yra brangi jo priežiūra, o kaip visi žino, už kokybę reikia mokėti. Gyvūnai, kuriuos parduoda be dokumentų, yra nelegalus verslas, kuriame laimi tik pasipelnęs nelegalus veisėjas. Labai dažnai žmonės įsigiję „veislinį“ gyvūną be dokumentu nusivilia, kadangi augintinis užaugo per didelis arba per mažas, kailis – per trumpas arba per ilgas, nosis – per plokščia arba per ilga, o ką jau kalbėti apie netinkamą charakterį. Būna visko, o kas dėl to kaltas? Tik pats žmogus, kuris įsigijo augintinį nelegaliai. Kol bus tokių augintinių paklausa, tol bus ir pasiūla. Mes jokiais būdais nesame prieš legalias veisyklas, nes veislinių gyvūnų reikia – reikia palaikyti veisles, tačiau nelegalūs ir pigūs veislynai to ne tik nedaro, bet ir naikina veisles, kadangi atsiranda įvairiausių veislinių nukrypimų. Taigi, norime jūsų paklausti – ar norite rizikuoti ir pirkti „katę maiše“ tik dėl jūsų noro turėti veislinį augintinį, kuris neaišku ar bus panašus į tikros veislės atstovą? Jeigu jūs neplanuojate tęsti tikrosios veislės arba bent mažiausiai ją puoselėti tik taip, kaip iš tikrųjų yra to reikalaujama, keliaukite į prieglaudą! Nepatikėsite, bet ten gyvena šimtai, o Lietuvos mastu ir tūkstančiai gyvūnų, taigi tikrai rasite būtent tokį, kokio ieškote, o ir gerą darbą padarysite, nes išgelbėsite bent vieną gyvūnėlio sielą.

Kita priežastis kodėl geriau rinktis gyvūną iš prieglaudos yra ta, kad dažniausiai jie yra suaugę, todėl yra išsiauklėję ir problemų su tokiais būna retai. Žinoma, neneigiame, kad yra ir laukinukų, bet jūs visada galite sužinoti to gyvūno priešistorę. Prieglaudų savanoriai jums tikrai nesumeluos, nes vienas iš pagrindinių jų tikslų yra atiduoti gyvūną į mylinčias rankas ir užtikrinti, kad jis nebus grąžintas atgal. Na, o jeigu norite jauno, prieglaudose jų tikrai būna nuolatos. Savanoriai dažnai netgi gali prognozuoti koks maždaug šuniukas užaugs, kokio bus ūgio ir į kokią veislę panašus.

Na tikriausiai dabar galvojate, o kaip su ligomis. Kiekvienas gyvūnas papuolęs į prieglaudą, dažniausiai yra apžiūrimas specialistų. Jeigu gyvūnas sergantis – išgydo, jeigu nepaskiepytas – paskiepija. Tam, kad sustabdytų dauginimąsi – pateles sterilizuoja, o patinėlius kastruoja. Prieglaudose mažiausiai reikia, kad gyvūnai pradėtų daugintis tarpusavyje, todėl visi gyvūnai būna pasiruošę važiuoti namo sveiki ir aprūpinti.

Šiais laikais gyvūnų prieglaudose vis nenuvaldomai daugėja. Jos tampa per ankštos, trūksta maisto, guolių, savanorių bei jų dėmesio kiekvienam beglobiui. Savanoriai tiesiog fiziškai nebespėja pavedžioti visų šunų, iššukuoti visas kates, o ką jau kalbėti apie žaidimus. Kiekvienas prieglaudoje gyvenantis augintinis svajoja apie vieną šeimininką, apie šiltus namus ir apie sočias dienas – trumpai tariant, kiekvienam gyvūnui reikia žmogaus. O prieglaudose tokių nelaimelių yra tūkstančiais. Geriausia, ką jūs gausite priglaudę gyvūną iš prieglaudos yra dėkingumas, ištikimybė ir meilė. Tokie gyvūnai dažnai yra žymiai meilesni, labiau prisiriša prie žmogaus ir tampa pačiu geriausiu draugu, nes jūs esate jo išgelbėtojas, esate tas, kuris suteikė naują ir geresnį gyvenimą. Gyvūnai to niekada nepamiršta. Taigi, prieš pirkdami gerai pagalvokite ar jums tikrai reikia to nelegaliai veisto gyvūno, kai prieglaudoje galite rasti meilės ir dėkingumo kupiną, gal ir netobulą, bet ištikimą kailio kamuoliuką.