Straipsniai

Kaip elgtis radus pamestą gyvūną?

letenele_zalia

Per kelis savo veiklos metus dažniausiai sulaukiame klausimo „ką daryti su gatvėje rastu gyvūnu“. Dažnas žmogus nenorėdamas apsikrauti papildomais rūpesčiais tiesiog ignoruoja vargšą benamį ir palieka likimo valioje, kiti galvoja, kad atsiras kitas geradaris, kuris turi daugiau laiko ir nebijo papildomų gyvenimo sunkumų, na o trečias gal ir norėtų padėti, tačiau nežino nuo ko pradėti. Norime jums papasakoti apie tris pagrindinius žingsnius, kuriais vadovaujantis galite padėti gyvūnui rasti jo šeimininką, na o jeigu jis yra pamestas sąmoningai, galite padėti rasti ir naujus šeimininkus. Mažų mažiausiai jūs jį išgelbėsite nuo benamystės ir gal net mirties.

1. Pirmiausia šeimininkų reikia ieškoti toje vietoje kur ir radote gyvūną. Labai svarbu yra apeiti netolimą teritoriją, pasiklausinėti netoliese esančių žmonių ar ką nors žino, gal matė kažko ieškantį žmogų.

2. Įsitikinus, kad šeimininkų netoliese nėra, žinoma, pati didžiausia pagalba būtų, kad priglaustumėte pasimetėlį pas save laikinai globai kol įvykdysite kitus žingsnius arba kol bus surasti senieji arba nauji šeimininkai. Mažiausiai ką turėtumėte padaryti, tai pamaitinti ir pagirdyti gyvūną. Jeigu neturite galimybės priglausti gyvūno, susisiekite su artimiausia prieglauda dėl tolimesnių žingsnių ir jo atvežimo į artimiausią prieglaudą. Tuomet, jie perims gyvūną bei tęs jo šeimininko paiešką. Na, o jeigu gyvūno į prieglauda atvežti galimybės neturite, būtinai informuokite. Prieglauda gali suorganizuoti gyvūno atvežimą jų globon.

3. Vėliau, jeigu gyvūnas liko pas jus, reikėtų gyvūną nufotografuoti ir atsiųsti jo nuotrauką bei išsamų visos istorijos aprašymą mums į „Facebook“ profilį (Lietuva – Gyvūnams). Aprašyme turi būti ši informacija: trumpas aprašymas apie gyvūno išvaizdą (koks jis, kaip reaguoja į žmones, kaip atrodo ir t.t.), išskirtiniai bruožai, vieta, kurioje radote gyvūną (adresas, miestas – kuo konkrečiau, tuo geriau), jūsų kontaktinis telefono numeris. Jeigu gyvūnas atsidūrė prieglaudoje, jos savanoriai visada pasidalina naujo atklydėlio nuotrauka ir aprašymu, o mes, savo ruožtu, pasidaliname jų skelbimu su savo sekėjais. Dažnai pasitaiko, kad šeimininkai savo pasiklydusių augintinių ieško prieglaudose, nes būna, kad žmonės juos randa ir atveža į artimiausią prieglaudą.

Per pora savaičių neatsiradus šeimininkams, gyvūnas yra skelbiamas, kaip laisvas kandidatas vykti su naujais šeimininkais į naujus namus.